Načítání obsahu...
Aktuality

Aktuality

René Novotný: Muzikály na ledě jsou to nejhezčí, co bruslení může ukázat

Koncem srpna odjeli představitelé dvou trpaslíků z muzikálu Sněhurka na ledě do Brna za legendárním trojnásobným mistrem světa René Novotným. Laura Raszyková jako Štísko a Jakub Kršňák jako Stydlín nacvičovali pod jeho vedením figury z jízdy sportovních dvojic. Současný starosta městské části Brno - Židenice se tak opět po letech vrátil na led.

Jste rád, že se můžete podílet na muzikálu Sněhurka na ledě?

Kdo by nebyl? Když se dívám na perspektivní pár, který v něm bude bruslit. Jednak si troufám říct, že muzikály na ledě jsou to nejhezčí, co bruslení může ukázat, a na druhou stranu si myslím, že to je příběh, který všichni známe. Sněhurka na ledě určitě bude líbivým příběhem.

Jaké to je, znovu se vrátit na led?

Krásné. U mě se dá těžko předpokládat, že bych jiný obor miloval víc, než krasobruslení. Být znovu na ledě, být u muzikálu, být u něčeho, co jsem dělal v podstatě celý život, je mou oddychovou stránkou. Mám obrovskou radost, že jsem se mohl od své nynější práce zase dostat do prostředí, které jsem měl vždycky rád a budu se těšit, až se budu moci na Sněhurku podívat.

Má podle vás muzikál Sněhurka na ledě potenciál?

Určitě má. Jednak je to známé téma. Obsazení je skvělé, je fantastický tým a troufám si říci, že i co se týče choreografické práce paní Miroslavy Hájkové, muzikál ukáže divákům krásu krasobruslení v pohádkové podobě. Věřím, že zaplní haly v České republice.

Jaké jsou vaše vjemy z nové zkušenosti, které chcete vnést do muzikálu Sněhurka na ledě? (Obrátili jsme se také na protagonisty obou trénovaných trpaslíků).

Jakub Kršňák: Jsem rád, že jsme si mohli spolu vyzkoušet párové krasobruslení, protože jako pro sólisty je to pro nás něco úplně nového. Jezdit spolu a přizpůsobovat se jeden druhému není až tak

jednoduché, jak by se mohlo zdát. Zároveň je to velmi krásné a máme radost, že to můžeme do tohoto nového muzikálu přinést.

Laura Raszyková: Já jsem taky velmi ráda, že jsme si mohli vyzkoušet tuto novou zkušenost jako sólisti jezdit v páru a jsem ráda, že jsme to mohli vyzkoušet pod dohledem pana trenéra René

Novotného, je to pro nás velká čest. Moc vám děkuji!


René Novotný: Já děkuji vám. Ať žije Sněhurka!

Zpět na články
Líbil se Vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli!  

Další aktuality