Načítání obsahu...
Aktuality

Aktuality

Mirka Hájková: Mám obrovskou radost z toho, že mohu pracovat na Sněhurce

Miroslava Hájková je zkušená choreografka krasobruslení, která se věnuje nejen jednotlivcům, ale trénuje i tým Darligns v synchronizovaném krasobruslení. Ten se stal v roce 2015, 2017 a 2018 v této disciplíně mistrem ČR. Před několika měsíci přijala s velkou radostí nabídku podílet se na choreografii muzikálu Sněhurka na ledě.

Sešli jsme se ve WERK ARENĚ, kde nacvičujete s dětmi na muzikál Sněhurka. Můžete nám ale říct, jak jste se dostala k synchronizovanému krasobruslení?

Tým vznikl před pěti lety a jsou v něm děvčata, která nemají dispozice pro sólovou jízdu, ovšem jsou skvělé právě pro tuto disciplínu. Složili jsme tedy juniorský tým a začali bojovat. A pokaždé jsme se dostali na nejvyšší soutěže a na mistrovství světa. Taková je naše cesta. V plánu jsme měli zařadit se příští sezónu do seniorů, ale zrovna dnes jsem se dočetla, že synchronní krasobruslení nebylo zařazeno jako olympijský sport 2022. Jsem z toho smutná, protože je to nádherná disciplína.


Kdy jste se poprvé setkala s muzikálem Sněhurka?

Byla jsem oslovena panem Sciskalou, který je hlavním trenérem celé ledové show, jestli nechci v tomto projektu pomoci. Ještě jsem netušila, v jak velkém objemu to bude, ale byla jsem mile překvapena. Je krásná práce být při tom.  


V čem je Sněhurka jiná než ostatní show?

Bruslí tam absolutní jedničky ve svém oboru. Vystoupí ale také mnoho velmi šikovných dětí, takže to není tým složený z čistě profesionálních bruslařů. Je jedinečný, nemohu jej naprosto srovnat s žádnou jinou show (smích).  


Jak se vám na Sněhurce pracuje?

Pro všechny je to nový projekt a výzva s tím, že to přinese radost z práce, kterou jsme tady udělali. Děti jsou učenlivé. Je to pro ně velká škola. Když nastoupily, byla to pro ně velká neznámá. S opravdovou reakcí se setkají, až tady budou sedět diváci. Tím je to v hlavě posune a dá jim to tu velkou zkušenost do budoucna.


Těšíte se na premiéru?

Až mám husí kůži, jak jste to řekla. Těším se moc.


Děkuji za rozhovor.

Zpět na články
Líbil se Vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli!  

Další aktuality